Pierwszym proboszczem był o. Piotr Krysztofiak OP

Duszpasterstwo polskie powstało w roku 1990, w roku powrotu czeskich dominikanów do klasztoru po 40 latach jego zamknięcia w czasie rządów komunistycznych. Działalność duszpasterską zakładał wtedy o. Tomasz Dostatni OP. Ponadto duszpasterzami Polaków w Pradze byli: o. Stanisław Tasiemski OP, o. Krzysztof Parol OP, o. Wojciech Ożóg OP, o. Paweł Opaliński OP, o. Maciej Niedzielski OP, o. Hieronim Kaczmarek OP, o. Maciej Niedzielski OP. Obecnie duszpasterzami są o. Michał Murzyn OP (proboszcz) i o. Błażej Matusiak OP.

Polska parafia gromadzi Polaków mieszkających na terenie diecezji praskiej. Tworzą je przede wszystkim Polacy pracujący w Pradze w ramach kilkuletnich kontraktów. Należą do niej także Polacy mieszkający w Pradze na stałe, niektórzy z nich żyją w rodzinach polsko–czeskich. Każdego  roku w parafii pojawiają się studenci, którzy studiują w Pradze w ramach programu Erasmus. Naszą radością jest obecność kilkorga Czechów, którzy regularnie uczestniczą w naszych nabożeństwach i spotkaniach. Dzięki nim jesteśmy nie tyle parafią polską, ale raczej parafią polskojęzyczną.

Parafia polska spotyka się w praskim klasztorze dominikanów. Msze św. są odprawiane w kościele, którego patronem jest św. Idzi. Nasze spotkania odbywają się w pomieszczeniach klasztornych, w tym także pięknym refektarzu barokowym. Od roku 2012 polska parafia wynajmuje w klasztorze pomieszczenie, w którym mieści się biblioteka i kancelaria.

W dniu 27 kwietnia 2014 na mocy dekretu arcybiskupa Pragi, o. kardynała Dominika Duki OP, patronem polskiej naszej parafii stał się św. Jan Paweł II.