Msze święte odprawiamy:

Niedziele i święta

msza w języku czeskim o 18.30

Msze św. po polsku również w niektóre święta o godz. 17.00 – 6.1., Popielec, Boże Ciało, 15.8., 1.11.

W zakrystii można zamawiać intencje. Oprócz indywidualnych intencji zarówno za żywych jak i za zmarłych, przez cały rok odprawiamy także Msze św. w intencji zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych.  Msza odprawiana jest w pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 12.00.

W naszym kościele są możliwe do odprawienia 4 rodzaje intencji:
    1. indywidualne – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy św.;
    2. intencja gregoriańska – czyli 30 następujących po sobie Mszy świętych sprawowanych przez kolejne dni miesiąca. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego. Ten rodzaj Mszy świętych można także zamawiać w naszej zakrystii.
Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Każde z nich ustępuje jednak co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas, spłacając dług naszych grzechów, i przywraca nam nowe życie. Jest to więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.
Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Ofiara Chrystusa dotyka każdego człowieka. Intencją mszalną można więc objąć żywych – naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny.

Ile to „kosztuje”?

Przy zamawianiu intencji składana jest ofiara pieniężna. Przeznaczona jest ona na utrzymanie kościoła i osób w nim posługujących, w szczególności kapłana odprawiającego zamawianą Mszę. Ofiara pieniężna nie jest opłatą za Mszę – kapłan odprawia Mszę św. niezależnie od tej ofiary. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję – zgodnie z tradycją powinna być to co najmniej taka suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana przez jeden dzień.

Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii, która jest czynna przed i po Mszach św.

O SAKRAMENCIE EUCHARYSTII – ZOBACZ