1) W najbliższą środę zaczyna się Wielki Post. Msza św. w języku polskim w Środę Popielcową będzie odprawiona o godz. 17.00.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta, bez pokarmów mięsnych).

3) W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zostanie ono odprawione w kaplicy na pierwszym piętrze (chór zimowy). Wejście przez furtę lub obok zakrystii.
Również w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Katolicyzm. Tym razem tematem będzie Kościół. Jaki jest cel jego istnienia? Osoby, które nie będą na Drodze Krzyżowej, a chcą uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy jak zwykle na nową furtę.

3) W sobotę 9 marca o 17.00 zapraszamy na koncert w Refektarzu Barokowym. Męska schola gregoriańska z Chorzowa (Schola Cantorum Minorum Chosoviensis) pod kierunkiem Sławomira Witkowskiego wykona śpiewy o św. Wacławie z rękopisu katedry wawelskiej z XIII wieku. Wstęp wolny. Następnego dnia schola zaśpiewa na mszy św.
o godz. 12.00.
Więcej o koncercie:

4) Krótkie zapowiedzi parafialnych wydarzeń:
16.3. – wiosenne sprzątanie kościoła (osoby, które chciałyby w tym pomóc prosimy o kontakt),
24.3. charytatywny kiermasz książki (kaplica św. Zdzisławy)
24.3. – obrzęd przyjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego,
29-31.3. – rekolekcje parafialne (o. Tomasza Golonka OP, Katowice),
6.4. – Spotkanie wielkanocne grupy FB “Polacy w Pradze”,
7.4. – Spacer parafialny – Břevnov – Letohradek Hvězda,
21.4 – Wielkanoc
28.4. – koncert – kantata o św. Jadwidze Śląskiej
12.5. – spotkanie organizacyjne przed Karolkami,
19.5. – Karolki
9.6. – Pierwsza Komunia św.

Zdjęcia z Parafialnego Balu Karnawałowego – TUTAJ