Ogłoszenia, VII niedziela okresu zwykłego, 19.02.2023

  1. W Środę Popielcową 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia zapraszamy na mszę św. o 17.00.
  2. W piątki Wielkiego Postu, począwszy od 24 lutego, zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej oraz spotkanie formacyjne. Początek: 18.00. Zbieramy się w kościele. Nabożeństwo będzie odbywać się na krużgankach (w razie chłodu w skrzydle oddzielonym od reszty drzwiami i oknami). Po nabożeństwie rozmowa o wierze na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego. W zależności od liczby uczestników posiedzimy w naszej bibliotece albo w rozmównicy.
  3. O. proboszcz Maciej Niedzielski od piątku przebywa w szpitalu. Wróci do nas za trzy tygodnie. Módlmy się o pomyślny przebieg hospitalizacji.
  4. Pod koniec lutego do naszej wspólnoty klasztornej dołączy na trzy miesiące o. Tomasz Kalisz z Krakowa. Przywitamy go 5 marca w naszej parafialnej kawiarence.
  5. Już teraz informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 24-26 marca.
  6. Przypominamy przepisy postne:
    • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 14 rok życia: w Środę Popielcową, Wielki Piątek oraz we wszystkie piątki w okresie Wielkiego Postu.
    • W Środę Popielcową i Wielki Piątek wierni, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60 lat, zobowiązani są do zachowania postu ścisłego. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.