• Miesiąc maj jest czasem tradycyjnie poświęconym szczególnemu nabożeństwu do Najświętszej Maryi Panny. Dlatego też w naszej polskiej parafii zapraszamy Was we wszystkie kolejne niedziele tego miesiąca na krótkie nabożeństwo majowe, które rozpoczniemy o godzinie 11.50. Wspólnie będziemy modlić się „Litanią Loretańską do Matki Bożej” oraz modlitwą „Pod Twoją obronę„. Bardzo Was zachęcamy do uczestnictwa!
  • Poczynając od czerwca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy Was do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 11.30, a o godzinie 11.50 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Wszystkich, którzy chcieliby podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy o kontakt z proboszczem parafii, o. Maciejem, poprzez adres mailowy [email protected] lub pod numerem telefonu +420 728 444 600.
  • W przyszłą niedzielę, 16-go maja, zapraszamy Was na wspólne świętowanie tradycyjnych „Karolków” związanych z rocznicą narodzin 18 maja 1920 roku Karola Wojtyły/św. papieża Jana Pawła II – patrona naszej polskiej parafii. Po Mszy świętej o godzinie 12.00 pragniemy się z Wami spotkać podczas skromnej biesiady i dlatego prosimy tych z Was, którzy mogą i mają ochotę, o przygotowanie potraw – słodkich i słonych, na tę okazję. Parafia zapewnia napoje – zarówno te przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych jak i skromne ilości tych, po których nieco bardziej raduje się serce człowieka (kategoria wiekowa 18+). Mamy nadzieję na radosne spotkanie z Wami!
  • Ciągle poszukiwane są odważne osoby do służby liturgicznej podczas naszych parafialnych Mszy świętych – mężczyźni do służby ołtarza w charakterze ministrantów oraz przedstawiciele płci obojga do czytania lekcji (fragmentów Pisma świętego). Chętnych prosimy o kontakt z proboszczem parafii.
  • W najbliższy czwartek, 13-go maja, obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy świętej w języku polskim, ale bardzo Was zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii – w naszym kościele będzie celebrowana Msza święta w języku czeskim o godzinie 18.30.
  • Wszystkim Wam życzymy pięknej, błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!

 

  1. Maciej Niedzielski OP
  2. Błażej Matusiak OP