W najbliższą niedzielę, 17-go maja, zapraszamy Was do kościoła św. Idziego na jedną mszę świętą o 12.00! Od 11.30 spowiedź w konfesjonałach.

Nadal obowiązują niektóre ograniczenia:

  • nie może nas być podczas liturgii w kościele więcej niż 100 osób (nie wliczając w tę liczbę celebrujących księży, posługujących przy ołtarzu ministrantów, organisty oraz chórzystów),
  • nosimy maseczki ochronne,
  • dezynfekujemy ręce przy wejściu do kościoła,
  • staramy się zachować dwumetrowe odstępy pomiędzy osobami (nie dotyczy rodzin),
  • komunię świętą podajemy na rękę.

Tego dnia miało się odbyć także nasze parafialne huczne świętowanie, czyli Karolki – tradycja zapoczątkowana przez o. Hieronima. W tym roku miało to być wydanie specjalne, jubileuszowe. Wszak Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku.

Uczcimy okrągłą rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka w skromniejszy sposób. Na zakończenie Eucharystii odmówimy wspólnie litanię do św. Jana Pawła II oraz otrzymamy wszyscy błogosławieństwo jego relikwiami. A dzięki życzliwości oraz wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej po Mszy świętej zapraszamy na poczęstunek w naszych klasztornych krużgankach. Mamy nadzieję, że tę niedzielę, po raz pierwszy po wielu tygodniach, spędzimy w naszej parafii w nieco szerszym gronie, tym bardziej, że i okazja jest ku tego naprawdę wyjątkowa! Zapraszamy i czekamy na Was z radością! Wasi,

o. Maciej Niedzielski OP

o. Błażej Matusiak OP