WRACAMY!

Kochani, od najbliższej niedzieli 26-go kwietnia wracamy do odprawiania w naszym kościele Mszy świętych w języku polskim! Oczywiście, nie będzie to jeszcze powrót do normalnego trybu, ale będziemy mogli się spotkać w kościele zachowując wszystkie zalecone przez odpowiednie władze (państwowe i kościelne) obostrzenia. A więc możemy zaprosić na Mszę świętą 15 osób i w związku z tym postanowiliśmy, że aż do odwołania będziemy odprawiać ich dwie: o godzinie 12.00 będzie zawsze celebrował o. Błażej, a o 13.00 o. Maciej. Eucharystie będą dość krótkie – bez udziału pana organisty, z niedługą homilią.

Zapisy wyłącznie przez link (trzeba się wpisać i zaznaczyć wybór (zielony „ptaszek”):

https://doodle.com/poll/mn767tdkihzt4gug – msza o 12

https://doodle.com/poll/ysiqxdr4v5kr6ixx – msza o 13.

Tymczasem ciągle jeszcze nie będzie możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w konfesjonale – jak dotychczas, można się z nami umawiać na spowiedź indywidualną! Prosimy także, aby od przyjścia do kościoła powstrzymały się jeszcze osoby starsze, chore i oczywiście dzieci. Nadal istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem i zachorowania, dlatego też bardzo prosimy o poważne potraktowanie tego apelu i o rozwagę! Szczególne czasy wymagają, niestety, szczególnych środków ostrożności i szczególnego postępowania. Dlatego też chcemy w jak największym stopniu wykluczyć możliwość jakiegokolwiek ryzyka bądź nieprzyjemności.

DLATEGO PAMIĘTAJCIE PROSZĘ:
1. Przy wejściu do kościoła, na stoliczkach, będą stały buteleczki ze środkiem dezynfekującym do rąk – prosimy skorzystać!
2. Podczas trwania Eucharystii pozostajemy w maseczkach ochronnych, a zdejmujemy je jedynie na moment przyjęcia Komunii świętej (proszę przyjmować na rękę!).
3. Siedząc w ławkach zachowujemy dwumetrowe odstępy między sobą i rezygnujemy z przekazywania sobie znaku pokoju.
4. Ksiądz przewodniczący Mszy świętej ma obowiązek trzykrotnej dezynfekcji rąk: przed rozpoczęciem liturgii, przed obrzędem Komunii świętej i zaraz po nim.
5. Nie będziemy zbierali tacy w sposób tradycyjny – koszyczek przed rozpoczęciem Mszy ustawimy na stopniach ołtarza i ten kto będzie miał takie pragnienie to po zakończonej Eucharystii będzie mógł złożyć swój dar.

Bardzo cieszymy się na spotkanie z Wami! Niech Wam Pan Bóg błogosławi, życzymy Wam pięknego weekendu i do zobaczenia w naszym parafialnym kościele!