1) Dzisiaj wraz z Kościołem w Polsce obchodzimy Dzień Papieski.
Mszę św. w naszej parafii odprawi o. Paweł Kozacki OP, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.
Po Mszy św. serdecznie zapraszamy na kawę parafialną.

2) W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wokół filmowej serii „Katolicyzm” biskupa Roberta Barrona. Na naszym drugim spotkaniu przyjrzymy się temu, co sprawia, że Jezus różni się od innych nauczycieli i przywódców. Spotykamy się przed wejściem do klasztoru.

3) We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia o godz. 18.00 w katedrze św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława o. kard. Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i prymas Czech, odprawi Mszę św. W czasie Mszy św. będzie śpiewał chór Uniwersytetu Warszawskiego. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszają organizatorzy – o. kard. Dominik Duka OP i Pani Ambasador Barbara Ćwioro.

4) Instytut Polski zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 do kina Ponrepo (ul. Bartolomějská 11) na projekcję polskich filmów dla dzieci (od 6 lat). Po obejrzeniu filmu planowane są wspólne zabawy.