1) W piątki o 19.00 (z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca) zapraszamy na nowy cykl spotkań, otwarty dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę, od licealistów po emerytów. Za każdym razem obejrzymy fragment odcinka filmowej serii „Katolicyzm”, dzieła biskupa Roberta Barrona z Los Angeles. Po projekcji – dyskusja, która ma pozwolić dostrzec na nowo piękno i bogactwo naszej wiary. Pierwsze spotkanie: „Zdumienie i trwoga. Jezus – Bóg i człowiek”. Trailer serii można obejrzeć TUTAJ. Spotykamy się przed wejściem do klasztoru.

2) W przyszłą niedzielę, 14 października, będzie obchodzony Dzień Papieski. Tego dnia Mszę św. w naszej parafii odprawi o. Paweł Kozacki OP, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.
Po Mszy św. zapraszamy na kawę parafialną.

3) Już dzisiaj informujemy, że 16 października o godz. 18.00 w katedrze św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława o. kard. Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i prymas Czech, odprawi Mszę św. z okazji 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

4) Poproszono nas też o przekazanie informacji o przedstawieniu teatralnym przygotowanym na 100 lecie odzyskania niepodległości. Spektakl „Fantazja polska” Macieja Wojtyszki, w wykonaniu Polskiej Sceny Teatru z Czeskiego Cieszyna, zostanie przedstawiony w Teatrze MANA (Moskevská 967/34, Praha 10-Vršovice) w piątek 12 października o godz. 18.30.  Bilety za symbolicznych 100 koron (jak bywało w zwyczaju, studenci, wojsko i emeryci płacą połowę).

Ponadto dziękujemy za pomoc z organizowaniu i za współtworzenie pikniku parafialnego w minioną niedzielę.

Pięknej, błogosławionej niedzieli
Wszelkiego Dobra