1) Tylko jeszcze dzisiaj przyjmujemy zapisy na
– przygotowanie do Pierwszej Komunii św. (dzieci, które w tym roku kończą 8 lat);
– przygotowanie do bierzmowania (młodzież, która w tym roku skończy 16 lat i oczywiście starsi),
– kurs przedmałżeński,
– katechezę dla dzieci z zerówki i I kl.(raz w miesiącu w niedzielę) oraz na katechezę dla uczniów z klasy V i VI (raz w miesiącu w sobotę) oraz kl. VII i VIII (raz w miesiącu w niedzielę).

2) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia będzie odprawiona Msza św. o godz. 19.30 (w kaplicy św. Zdzisławy). Spowiedź św. od godz. 19.00.

3) W sezonie 2018/19, w piątki o 19.00 (z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca) zapraszamy na nowy cykl spotkań, otwarty dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę, od licealistów po emerytów.

Na początku każdego spotkania obejrzymy ok. 20 minut z filmowego cyklu „Katolicyzm”, dzieła ks. Roberta Barrona (dziś już biskupa pomocniczego diecezji Los Angeles). Jego spojrzenie, świeże i oparte na głębokiej znajomości Tradycji Kościoła, pozwoli następnie w dyskusji dostrzec na nowo piękno i bogactwo naszej wiary. Na każdy odcinek filmu poświęcimy około 3 spotkań.

4) W dniu 16 października o godz. 18.00 w katedrze św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława o. kard. Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i prymas Czech, odprawi Mszę św. z okazji 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.