1) Dzisiaj nasze Święto Parafialne

Przypominamy program:
27 maja 2018
11.30 – „O Karolku, który zadziwił świat” (montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z naszej parafii),
12.00 – Msza św. – celebruje kard. Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i prymas Czech,
13.00 – Biesiada z polskim jedzeniem i muzyką
muzyka – Dechová hudba Nákelanka + Polskie pieśni biesiadne (Anna Nachman, Kazimierz Towarnicki)
Program dla dzieci (Trampolina) i loteria

2) W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. w języku polskim będzie odprawiona o godz. 17.00. O tej samej godzinie będzie odprawiona Msza św. w katedrze św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława. Po niej jedyna w mieście procesja Bożego Ciała.

3) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – Msza św. o godz. 19.30 w kaplicy św. Zdzisławy.

4) W sobotę 2 czerwca o godz. 12.00 w czasie Mszy św. grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

5) W niedzielę 3 czerwca grupa dzieci, które w zeszłym roku przystąpiła do Pierwsze Komunii będzie obchodzić jej pierwszą rocznicę.

6) Również w przyszłą niedzielę, w ramach naszego święta parafialnego, po Mszy św. (godz. 13.00) odbędzie się przedstawienie „Ecce homo” – spektakl teatralny na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”; adaptacja i reżyseria Józef Zbigniew Czernecki