1) Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji pikniku parafialnego. Dziękujemy też tym, którzy poprzez swoją obecność go współtworzyli.

2) Małżonków zapraszamy do Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi ruchu Światło-Życie (znanego jako Oaza). To sprawdzony sposób na odkrywanie na nowo piękna i bogactwa więzi małżeńskiej. Przez pierwszy etap przeprowadzi Państwa para małżeńska, która będzie do nas przyjeżdżać z Polski. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października po mszy świętej.

3) W dniu 9 października zapraszamy na „spacer parafialny”, tym razem pod nazwą „Wyszehrad, czyli praski Père Lachaise”.

4) W środę w Czechach będzie obchodzona uroczystość św. Wacława, głównego patrona Czech.  Centralne uroczystości odbędą się o godz. 10.00 w Starym Bolesławcu. Dzień wcześniej o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo na Placu św. Wacława (Václavské náměstí).

5) W dniach 29-30 września 2016 w naszym klasztorze odbędzie się konferencja naukowa z okazji 800-lecia Zakonu Dominikanów.

6) Zachęcamy do obejrzenia filmu o naszym kościele. Pobyt w Pradze autora filmu, pana Radosława Gajdy, inspirował i zorganizował nasz parafianin pan Włodzimierz Krajewski, przewodnik w czasie „spacerów parafialnych”.