1) Dzisiejsza  Msza św. będzie odprawiona w intencji Polskiej Szkoły w Pradze.

2) Zapraszamy na  piknik parafialny po Mszy św. Bez względu na pogodę odbędzie się on w krużgankach klasztornych.

3) Przypominamy o zapisach na katechezę:
– przygotowanie do Pierwszej Komunii św. (dzieci, które w tym roku kończą 8 lat; spotkanie organizacyjne w niedzielę za tydzień o godz. 11.00),
– przygotowanie do bierzmowania (młodzież, która w tym roku skończy 16 lat i oczywiście starsi; prosimy również o kontakt dorosłych zainteresowanych przygotowaniem do bierzmowania),
– kurs przedmałżeński,
– katechezę dla dzieci z zerówki i I kl. (raz w miesiącu w niedzielę).

4) Małżonków zapraszamy do Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi ruchu Światło-Życie (znanego jako Oaza). To sprawdzony sposób na odkrywanie na nowo piękna i bogactwa więzi małżeńskiej. Przez pierwszy etap przeprowadzi Państwa para małżeńska, która będzie do nas przyjeżdżać z Polski. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października po mszy świętej.
Na temat założeń i celów Domowego Kościoła można przeczytać na stronach ruchu oazowego.

5) W dniu 9 października zapraszamy na “spacer parafialny”, tym razem pod nazwą “Wyszehrad, czyli praski Père Lachaise”.

6) Zwracamy uwagę na ciekawą debatę w benedyktyńskim klasztorze Emauzy, gdzie w środę 21.9. o godz. 19.00 abp kard. Dominik Duka OP będzie rozmawiał o kryzysie Europy z profesorem Uniwersytetu  Jagiellońskiego Ryszardem Legutko.