Po wakacjach zaczynamy kolejny rok naszych spotkań, pracy i modlitwy… Choć wrzesień nie jest początkiem roku kalendarzowego ani roku liturgicznego, to przecież jeśli coś nowego się staje w parafii, to zwykle swój początek ma właśnie w tym czasie. W związku z tym:

1) prosimy o zapoznanie się z tekstem na temat parafii; jest to propozycję podstawowych zasad w myśleniu o parafii
Tekst zawiera oczywiście propozycje, chętnie przyjmiemy uwagi i następne propozycje. Prosimy o maile lub komentarze na FB.
Inspiracją może być też książka o odnowie parafii. Jej autorami są M.White i T. Corcoran.

2) Od jutra, przez trzy niedziele, można zapisać się na
– przygotowanie do Pierwszej Komunii św. (dzieci, które w tym roku kończą 8 lat),
– przygotowanie do bierzmowania (młodzież, która w tym roku skończy 16 lat i oczywiście starsi),
– kurs przedmałżeński,
– katechezę dla dzieci z zerówki i I kl. (raz w miesiącu w niedzielę).

3) Nasze nowe inicjatywy,
– “Piątki dominikańskie” – na wieczornych spotkaniach w piątki chcemy przybliżyć tradycje, duchowość i misję naszego Zakonu. Okazją jest jubileusz 800-lecia Zakonu. Początek spotkań na przełomie września i października.
– spotkania dla młodzieży (raz w miesiącu),
– spotkania kręgu rodzin w ramach “Kościoła domowego”,
– streszczenia niedzielnych kazań na FB,
– spowiedź w pierwsze wtorki miesiąca,
– wspólne śpiewanie polskich pieśni w dniu 11 listopada.

4) W dniu 18 września po Mszy św. w krużgankach naszego klasztoru odbędzie się piknik parafialny. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie sałatek i ciast.