1) Dzisiaj grupa dzieci z naszej parafii obchodzi swoją rocznicę Pierwszej Komunii św.
W czasie tej Mszy św. będzie śpiewał chór „Gloria” działający przy parafii św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach.

2) Po Mszy św. zapraszamy na kolejny spacer parafialny. Tym razem będzie to spacer po Hradczanach, w czasie którego zwiedzimy okoliczne kościoły: bazylikę Wniebowzięcia NMP na Strahovie (norbertanie), kościół Matki Bożej od Aniołów (kapucyni) i kościół św. J. Nepomucena (garnizonowy). Spotkanie pod kościołem po mszy ok. 13:15, przejście na przystanek Národní, przejazd tramwajem 22 na przystanek Pohořelec. Zwiedzanie potrwa ok. 2 godzin.

3) Zapraszamy na Pielgrzymkę Jubileuszową z okazji Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 800-lecia Zakonu Dominikanów. Odbędzie ona się w dniach 6-9 października tego roku. W trakcie pielgrzymki odwiedzimy także miejsca związane z św. Janem Pawłem i przyjmiemy jego relikwie w krakowskim Pałacu Arcybiskupim.
Program pielgrzymki:
1 dzień – Praga – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Kraków
2 dzień – Wawel – dominikanie (św. Jacek) – zwiedzanie Rynku i okolic – wizyta w Pałacu Abp-im,
3 dzień – msza w Sanktuarium Miłosierdzia – Kamień Śląski (miejsce urodzenia św. Jacka) – Wrocław – zwiedzanie Panoramy Racławickiej,
4 dzień – kościół dominikanów (bł. Czesław) – Jablonne w Podjestedi (św. Zdzisława) – Praga.

Koszt pielgrzymki – 4300 koron + 80 zł za bilety wstępu + cena napojów w czasie kolacji. Cena obejmuje zapłatę za 3 noclegi w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami (studia gdzie jedna łazienka na dwa pokoje), 3 śniadania, 3 obiadokolacje, przejazdy, opłatę za przewodnika, ubezpieczanie.

Zapisy po Mszy św.