W Środę Popielcową 22 lutego zapraszamy na mszę św. o 17.00.
W piątki Wielkiego Postu, począwszy od 24 lutego, zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej oraz spotkanie formacyjne. Początek: 18.00. Zbieramy się w kościele. Nabożeństwo będzie odbywać się na krużgankach (w razie chłodu w skrzydle oddzielonym od reszty drzwiami i oknami). Po nabożeństwie rozmowa o wierze na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego. W zależności od liczby uczestników posiedzimy w naszej bibliotece albo w rozmównicy.
Przypominamy przepisy postne:
• Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 14 rok życia: w Środę Popielcową, Wielki Piątek oraz we wszystkie piątki w okresie Wielkiego Postu.
• W Środę Popielcową i Wielki Piątek wierni, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60 lat,
zobowiązani są do zachowania postu ścisłego. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.