Jak wiadomo, zdrową pobożność i duchowość kształtuje w dużej mierze liturgia. Jej szczytem są obchody Triduum Paschalnego, w tym roku niestety niedostępne dla większości wiernych. Proponujemy więc Wam następujące propozycje przeżycia tych dni w rodzinie czy w samotności, tam gdzie akurat jesteście (klikając na zaznaczone słowa otwiera się linki):
teksty modlitw i rozważań, do wykorzystania w całości albo w części,
czeska seria video z pomysłami na obchodzenie Wielkiego Tygodnia w domu,
– cały tekst pieśni Ogrodzie oliwny. Może to dobra okazja, żeby choć raz zaśpiewać całość? Albo przynajmniej zapoznać się z tekstem, który jest rozważaniem całej Męki Pańskiej, a nie tylko modlitwy Jezusa w Ogrójcu.
I pamiętajcie: Kto się modli, nigdy nie jest sam (papież Benedykt). Modlitwa to sprawa osobista, ale nie prywatna. Będziemy duchowo razem. Jak mawiał śp. o. Franciszek z naszego warszawskiego klasztoru: Do zobaczenia w modlitwie!