1) W czwartek 20.6. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. w języku polskim będzie odprawiona o godz. 17.00.
O tej samej godzinie będzie odprawiona Msza św. w katedrze św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna z Katedry do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Strachowie. W tym roku Uroczystości Bożego Ciała w diecezji praskiej odbywa się Kongres Eucharystyczny. Ma on upamiętnić początek prześladowania Kościoła w roku 1949.

2) Nasze ostatnie piątkowe spotkanie z cyklu „Katolicyzm” poświęcimy aniołom
i niebu. Zapraszamy także tych, którzy dotąd nie przyszli. Spotykamy się w piątek o 19.00 przy nowym wejściu do klasztoru.

3) Za tydzień 23 czerwca o. Hieronim ostatnią Mszę św. jako proboszcz naszej praskiej parafii. Msza św. będzie okazją do podziękowania Bogu za naszych wspólnych 8 lat, będzie też okazję do pożegnania ojca, który przeprowadzi się do Gdańska.
Nowym proboszczem od 1 lipca będzie o. Maciej Niedzielski.
Za tydzień po Mszy św. będzie „kawa parafialna”.

4) Podczas Mszy św. 23 czerwca będzie śpiewał Chór i Orkiestra Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka i solistką Lilianą Pociechą – sopran. Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert. W programie znajdą się utwory: Vivaldiego, Haendla, Haydna, Mendelssohna i Francka.