Polska Parafia św. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na swoje doroczne święto. Nasze święto jest dziękczynieniem za św. Jana Pawła II przy okazji rocznicy jego urodzin (18.5.1920).
Uroczystość odbędzie się 19 maja 2019 roku w kościele i klasztorze dominikanów w Pradze przy ul. Husovej 8.

Program:
11.30 – Koncert Tota pulchra est
w wykonaniu Chóru Kameralnego Sancta Trinitas, działającego przy Bazylice Św. Trójcy OO. Dominikanów w Krakowie pod dyrekcją o. Dawida Kusza OP.
12.00 – Msza św. + uczczenie relikwii św. Jana Pawła II,
celebruje o. kard. Dominik Duka OP, abp Pragi i prymas Czech; kazanie wygłosi ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.
13.15 – Piknik parafialny z polskim jedzeniem, loterią i programem dla dzieci.
Oprawa muzyczna: Kwartet Smyczkowy z Krakowa oraz Anna Musil Nachman i Kazimierz Towarnicki (Praga).

Ponadto:
26 maja 2019 – godz.13.00 (refektarz barokowy klasztoru dominikanów)
„Ecce homo” – spektakl teatralny na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”; adaptacja i reżyseria Józef Zbigniew Czernecki; wykonawcami będą aktorzy z Klubu Polskiego w Pradze.

Karolki są organizowane w Pradze od roku 2014, to znaczy od kanonizacji św. Jana Pawła II. Wraz z Polską Parafią współtworzą je inne polskie instytucje i środowiska: Ambasada RP, Konsulat RP, Instytut Polski, Klub Polski, Klub Polskiego Biznesu, Polska Szkoła i Stowarzyszeniem „Trampolina”. Wydarzenie to zapewne sprzyjała integrowaniu polskiej społeczności w Pradze.

Poprzez zaangażowanie wielu wolontariuszy i darczyńców w symboliczny sposób ukazuje piękno Kościoła, w którym można służyć bezinteresownie. Zarazem owo zaangażowanie uczy brania współodpowiedzialności za wszelkie społeczności, w których żyjemy.

Na nasze święto zapraszamy też Czechów i przedstawicieli innych narodów, co zapewne umożliwia poznawanie kultury polskiej, budowanie nowych więzi i burzenie stereotypów.

Film “Karolki 2018” – TUTAJ