Zapraszamy dzieci (wraz z rodzicami) do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą “Nasze pielgrzymowanie”. Jest to nasz kolejny konkurs organizowany przy okazji święta parafialnego – Karolki.
Nazwa przypomina naszego Patrona, który był wielkim Pielgrzymem. Wszytko co robimy jest zmierzaniem do “domu Ojca”, choć może to mieć bardzo powszedni i nienadzwyczajny charakter. Mamy nadzieję, że poprzez udział w konkursie dzieci jeszcze bardziej uświadomią sobie, że życie jest drogą do Pana Boga (dzieci są świetnymi teologami).
Wydaje się, że miłym elementem konkursu będzie przyjęcie nagrody od prymasa Czech, kardynała Dominika Duki OP w czasie uroczystej Mszy św. (19 maja).
“Nasze pielgrzymowanie” możemy rozumieć jako
a) radości i smutki dnia codziennego,
b) to, czego nauczyłem się w ciągu ostatniego roku,
c) kim chcę być, gdy dorosnę,
d) moje spotkania z Panem Bogiem.
Powyższe punkty są podpowiedzą dla dzieci, punkty te można nazwać też kategoriami.
Podpisane prace prosimy składać w zakrystii i Polskiej Szkole do dnia 12 maja. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: I – do 5 lat; II – 6-8 lat; III – 9-14 lat, (prosimy też o podanie kategorii i adresu mailowego lub telefonu rodziców).