1) Zapraszamy do świętowania liturgii Triduum Paschalnego, w więc liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej.

Nasza parafia będzie ją celebrować z wspólnie parafią czeską. Program Triduum w naszym kościele:
– Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.30,
– Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.30
(przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – w ciągu dnia można spożyć tylko 3 posiłki, z czego tylko jeden – do syta).

Ciemne jutrznie – w czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7.00.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w nocy z soboty na niedzielę uroczystą Wigilią Paschalną o godzinie 21.00 (tylko w czasie tej liturgii będą czytania po polsku).

2) Okazja do spowiedzi również we wtorek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19.30 – 20.00.
Poza tym jak zawsze po indywidualnym umówieniu się.

3) Święcenie pokarmów w sobotę (20 kwietnia) o godz. 12.00.

4) Przypominam o konkursie plastycznym dla dzieci, ogłoszonym w tym tygodniu. Konkurs nosi nazwę “Nasze pielgrzymowanie”. Jest to nasz kolejny konkurs organizowany przy okazji naszego święta parafialnego – Karolki.
Nazwa przypomina naszego Patrona, który był wielkim Pielgrzymem. Wszytko co robimy jest zmierzaniem do “domu Ojca”, choć może mieć bardzo powszedni i nienadzwyczajny charakter. Mamy nadzieję, że poprzez udział w konkursie dzieci jeszcze bardziej uświadomią sobie, że życie jest drogą do Pana Boga (dzieci są świetnymi teologami).
Wydaje się, że miłym elementem konkursu będzie przyjęcie nagrody od prymasa Czech, kardynała Dominika Duki OP w czasie uroczystej Mszy św. (19 maja).

“Nasze pielgrzymowanie” możemy rozumieć jako
a) radości i smutki dnia codziennego,
b) to, czego nauczyłem się w ciągu ostatniego roku,
c) kim chcę być, gdy dorosnę,
d) moje spotkania z Panem Bogiem.
Powyższe punkty są podpowiedzą dla dzieci, punkty te można nazwać też kategoriami.

Podpisane prace prosimy składać w zakrystii i Polskiej Szkole do dnia 12 maja. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: I – do 5 lat; II – 6-8 lat; III – 9-14 lat, (prosimy też o podanie kategorii).

5) W Niedzielę po Wielkiejnocy, 28 kwietnia odbędzie się koncert z okazji 30 – lecia polsko – czeskich dni kultury chrześcijańskiej “Bądźmy Rodziną”. Wykonana zostanie kantata “św. Jadwiga Śląska”. Wykonawcami będą chór Basilica Cantans z Wrocławia oraz soliści.

6) Ze względu na wyjazd o. Hieronima w pierwszej dekadzie maja i czas wyjazdów świątecznych już dzisiaj bardzo prosimy o pomoc w czasie naszego święta parafialnego – Karolków. Prosimy o kontakt osoby, które chciałby wykonać następujące prace: pomoc przy grillu, parzenie kawy, wydawane pierogów, robienie sałatki, przygotowanie stołów, sprzedaż losów i wydawanie fantów w loterii.
Jak zawsze prosimy o ciasta. Zgłoszenia będziemy zgłaszać od 28 kwietnia na adres [email protected]

Karolki odbędą się 19 maja. Głównym celebransem będzie o. kard. Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i prymas Czech. Oprawę muzyczną w czasie Mszy i pikniku zapewnią muzycy z Krakowa.

Bardzo prosimy o pomoc i współtworzenie naszego święta. Prosimy o kontakt mailowy.
12 maja odbędzie się jeszcze spotkanie organizacyjne.

Film z Karolków 2018 – TUTAJ