1) W tym tygodniu siostra Letaria CSCIJ (która pomaga w naszej parafii) będzie obchodzić 25-tą rocznicę swoich pierwszych ślubów. W sobotę 23 marca, w czasie Mszy św. o godz. 15.00, wraz ze swoimi współsiostrami karmelitankami będzie dziękować za dar powołania zakonnego w kościele karmelitów bosych przy ul. Karmelitskej (Pražské Jezulátko). Prosimy o modlitwę w intencji Siostry i zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

2) W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zostanie ono odprawione w kaplicy na pierwszym piętrze (chór zimowy). Wejście przez furtę lub obok zakrystii.

3) Również w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Katolicyzm. Spróbujemy w świeży sposób popatrzeć na Eucharystię. Dlaczego pewien teolog porównał liturgię do zabawy? Czy można powiedzieć, że liturgia jest bezcelowa? Osoby, które nie będą na Drodze Krzyżowej, a chcą uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy jak zwykle na nową furtę.

4) Za tydzień w niedzielę po Mszy św. odbędzie się obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji dzieci.
Informacja o tym dziele – TUTAJ

5) Również za tydzień odbędzie się kiermasz książki, dochód ze sprzedaży przeznaczę na ważny cel charytatywny.

6) Za dwa tygodnie, w dniach 29 – 31 marca, zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Tomasz Golonka OP, przeor klasztoru dominikanów w Katowicach.

7) W ostatnich latach w Polsce stały się popularne Ekstremalne Drogi Krzyżowe (EDK). W tym roku organizowana jest również na terenie Czech. Zainteresowanych udziałem w takim wydarzeniu prosimy o kontakt:

Więcej informacji o EDK – TUTAJ
Więcej informacji o trasie – TUTAJ

8) W dniu 13 kwietnia zapraszamy na spotkanie wielkanocne (zmiana daty, spotkanie nie odbędzie się 6.4).
Więcej – TUTAJ