1) Dzisiaj, o godz. 12.00 (przed Mszą św.) zapraszamy do wspólnego odśpiewania polskiego hymnu. Śpiew Mazurka Dąbrowskiego będzie wyrazem naszej solidarności z Polakami na całym świecie

Dzisiejsza  Msza św. będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę parafialną, którą tym razem nazwaliśmy “Cafe z Niepodległą”. Nasze spotkanie w refektarzu barokowym będzie miało rozszerzony program i bogatsze menu (toast, kanapki, grochówka, itd.). Będziemy śpiewać pieśni ułańskie, tradycyjne i “podobne”.

W czasie “Cafe z Niepodległą” będziemy śpiewać  pieśni ułańskie, tradycyjne i “podobne”. Teksty będą dostępne na parafialnej stronie internetowej – https://parafiapraga.dominikanie.pl/spotkania/cafe-z-niepodlegla/

2) W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wokół filmowej serii “Katolicyzm” biskupa Roberta Barrona. Na przykładzie Jana Pawła II i innych wielkich ludzi porozmawiamy o tym, jak odpowiadać na przemoc. Co to znaczy „nadstawić drugi policzek”? Spotykamy się przed nowym wejściem do klasztoru (szklane drzwi na ul. Jalovcovej) o 19.00.

3) Przypominamy też o koncercie z okazji Święta Niepodległości dniu 15 listopada, informacje:

– na stronach praskiej filharmonii,
– na stronach Polskiej Ambasady

4) W dniu 16 listopada w Smetanovej Sini (Obecni Dum) odbędzie się drugi koncert z okazji Święta Niepodległości.

16 listopada 2018 (piątek)
godz. 19:30, Praga, Obecní Dům, Smetanova Síň

POLSKIE SKARBY NAD WEŁTAWĄ

Bomsori KIM – skrzypce (laureatka konkursów w Brukseli i Poznaniu)