1) Dzisiaj, o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo, które odbędzie się na cmentarzu na Olszanach (przy grobach polskich lotników).
Wejście od strony ulicy Jana Želivského (naprzeciw kościoła prawosławnego), zaraz za bramą w lewo, po przejściu ok 100 m kwatera grobów żołnierzy, wśród nich groby polskich lotników.

2) Do 8 listopada można uzyskać odpusty za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu są następujące:
– nawiedzenie cmentarza,
– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej
– przyjęcie Komunii Świętej,
– odmówienie Ojcze nasz…. Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

3) W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wokół filmowej serii “Katolicyzm” biskupa Roberta Barrona. Tematem spotkania będzie 8 błogosławieństw, czyli słowa Jezusa o tym, jak żyć. Spotykamy się przed wejściem do klasztoru o 19.00.

4) Za tydzień, W dniu 11 listopada, będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. zapraszamy na kawę parafialną, którą nazwaliśmy “Cafe z Niepodległą”. Nasze spotkanie będzie miało rozszerzony program i bogatsze menu (toast, kanapki, grochówka, itd.). Będziemy śpiewać  pieśni ułańskie, tradycyjne i “podobne”.

5) Poproszono nas o przekazanie informacji o koncercie z okazji 100 – lecia niepodległości Polski.
Koncert pod nazwą POLSKIE SKARBY NAD WEŁTAWĄ odbędzie się  w  piątek 16 listopada w Smetanovej Sini (Obecni Dum).

16 listopada 2018 (piątek)
godz. 19:30, Praga, Obecní Dům, Smetanova Síň

Wykonawcy (więcej informacji TUTAJ)
Bomsori KIM – skrzypce (laureatka konkursów w Brukseli i Poznaniu)
Yulianna Avdeeva – fortepian (I Miejsce na Konkursie Chopinowskim)
Łukasz BOROWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Karol Kurpiński- Uwertura do opery Zamek na Czorsztynie
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
Krzysztof Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu z filmu Rękopis znaleziony w Saragossie
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Bilety można nabyć TUTAJ.

6) Przypominamy też o koncercie organizowanym przez Ambasadę w dniu 15 listopada.