1) W dniu 8 sierpnia przypada uroczystość św. Dominika, założyciela naszego zakonu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w krużgankach.
Dzień wcześniej, 7 sierpnia o godz. 21.00 będzie wigilia z udziałem o. kard. Dominika Duki OP, arcybiskupa Pragi i prymasa Czech.

2) W przyszłą niedzielę 12 sierpnia po Mszy św. zapraszamy do Refektarza Barokowego na recital gitarowy w wykonaniu Piotra Bąka, absolwenta poznańskiej Akademii Muzycznej, który od dwóch lat odbywa studia na HAMU (wydział muzyczny praskiej uczelni AMU). W czasie recitalu usłyszymy barokową muzykę lutniową czeskich i polskich kompozytorów
z przełomu XVII i XVIII w. w transkrypcji na gitarę klasyczną. W programie znajdą się również inspirowane muzyką dawną utwory współczesne – naszego rodaka, Aleksandra Tansmana oraz praskiej kompozytorki Jany Obrovskéj.