1) W Niedzielę Palmowa prosimy o przyniesienie na liturgię palm i ozdobnych gałązek. Na początku Mszy św. będzie procesja i poświecenie palm.

2) Zapraszamy do świętowania liturgii Triduum Paschalnego, w więc liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej.

Nasza parafia będzie ją celebrować z wspólnie parafią czeską. Program Triduum w naszym kościele:
– Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.30,
– Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.30
(przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – w ciągu dnia można spożyć tylko 3 posiłki, z czego tylko jeden – do syta).

Ciemne jutrznie – w czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7.00.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w nocy z soboty na niedzielę uroczystą Wigilią Paschalną o godzinie 21.00 (tylko w czasie tej liturgii będą czytania po polsku).

3) Okazja do spowiedzi również we wtorek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19.30 – 20.00 (o. Błażej) i w czwartek przed liturgią o 18.00 (o. Hieronim).
Poza tym jak zawsze po indywidualnym umówieniu się.

4) Po Mszy św. można zapisać się do duchowej adopcji dzieci, których życie jest zagrożone.

5) Święcenie pokarmów w sobotę (31 marca) o godz. 12.00.

6) W dniu 7 kwietnia (sobota w Oktawie Wielkanocnej) odbędzie się w Pradze „Marsz dla życia”. Początek o godz. 10.30 w katedrze, gdzie będzie odprawiona Msza św., potem program na Klarovie (przy stacji Malostranska), a później przejście na Plac Wacława. Jesteśmy tam zaproszeni przez organizatorów.