W piątek 16 marca po nabożeństwie Drogi krzyżowej zapraszam na spotkanie na temat “Kościół i państwo po czesku”. Spotkanie odbędzie się w “sali z fortepianem”.
W czasie spotkania chciałbym zaprezentować swoją książkę “Czechy. Kościół i państwo”. Okazją do spotkania jest czeskie wydanie tej książki.
Na spotkaniu chciałbym chciałbym opowiedzieć pokrótce nie tylko o treści samej książki, ale też o okolicznościach jej powstania. Jest ona spełnieniem moich młodzieńczych pragnień, ale też wynikiem kilku opatrznościowych zdarzeń.
W Czechach o relacjach Kościół – państwo piszą zasadniczo prawnicy. Moja książka jest pracą politologiczną, co jest raczej nowością i wyrazem poszukiwań metodologicznych. O tym zapewne też powiemy sobie na spotkaniu.
Przed spotkaniem można zapoznać się z recenzjami w Uważam Rze, Gościu NiedzielnymAUC THEOLOGICA.