1) najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem w miesiącu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.30 (w kaplicy św. Zdzisławy). Spowiedź pół godziny przede Mszą św.

2) Za tydzień w czasie Mszy św. będą śpiewać dwa chóry: “Czantoria” z Ustronia oraz chór “Jutrzenka” z Łotwy. Po Mszy św. w Refektarzu barokowym odbędzie koncert obu chórów, na który serdecznie zapraszamy.

Zespół “Czantoria” powstał w 1988r. Jego pierwszym dyrygentem był Marian Żyła, następnie Władysław Wilczak a od 2011 roku Danuta Zoń-Ciuk. Obecnie jest Reprezentacyjnym Zespołem Miasta Ustronia. Estrada Ludowa  Czantoria  dała dotychczas ponad  1000 koncertów wykonując głównie repertuar oparty na folklorze Ziemi Cieszyńskiej oraz utwory o tematyce patriotycznej, religijnej i biesiadnej. Zespół nagrał płytę Beskidzkie kolędowanie, jest to zbiór pięknych kolęd i pastorałek przeplatany gwarowymi świątecznymi tekstami. Płyta będzie do nabycia przy okazji koncertu w Refektarzu barokowym.
Chór “Jutrzenka” powstał w 2000 roku w miejscowości Rezekne (Rzeżyca) na Łotwie. Znaczące miejsce w repertuarze chóru zajmuje muzyka sakralna, utwory polskich autorów, utwory klasyczne, pieśni nowoczesnych kompozytorów i oczywiście polskie piosenki ludowe. W równej mierze zespól dba o popularyzację łotewskiej muzyki chóralnej, regularnie uczestniczy w przeglądach muzycznych, licznych uroczystościach i akademiach tematycznych. Chór żeński „Jutrzenka” brał udział w XXIV Ogólnopaństwowym Festiwalu Pieśni w Rydze latem 2008 roku, natomiast na początku czerwca b.r. był uczestnikiem Łatgalskiego Festiwalu Pieśni w Daugavpilsie.

3) Za tydzień, 3 grudnia, będziemy sprzedawać książki dominikańskiego Wydawnictwa “W drodze”. Do nabycia będzie również książka o. Hieronima Kaczmarka – Czechy. Kościół i państwo
4) W następnym tygodniu, w dniach 8-10 grudnia, odbędą się w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z Łodzi, który ponad 30 lat pracował w Syrii.

5)  Dzieci i rodziców zapraszamy na tradycyjne Mikołajki, które odbędą się 10 grudnia o godz. 15.00 w Refektarzu barokowym. Osoby, które chciałyby  wziąć udział w Mikołajkach prosimy o kontakt na mail [email protected]

6) W dniach 1-3 grudnia Skauci Europy zapraszają mężczyzn w wieku od lat 17 lat na wędrówkę w Sudetach. Tematem wędrówki będzie modlitwa. Trasa: z Polanicy Zdrój do Kudowy Zdrój. Wyjazd organizuje p. Maciej Zapiór, zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontaktowanie się z p. Maciejem: [email protected]