1) W najbliższy piątek 20 października rozpoczynamy nowy cykl spotkań pogłębiających wiarę: Wieczory Biblijne. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza studentów. Pierwsze spotkanie: Biblia – księga czy biblioteka? Zbiórka o godz. 19.00 przed wejściem do klasztoru.

2) Za tydzień, W dniu 22 października w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Pawła II (odpust parafialny). Mszę św. tego dnia odprawi o. ELiasz Paseka OFM, z klasztoru MB Śnieżnej, moderator parafii św. Agnieszki Czeskiej na Spořilowie. Po Mszy św. zapraszamy na kawę parafialną.
Przy okazji naszego święta parafialnego chcemy zaproponować peregrynację relikwii św. Jana Pawła II po domach parafian. Relikwie będzie można zabrać do domu na tydzień po niedzielnej Mszy św. Na życzenie parafian możemy odprawić Mszę św. w czasie peregrynacji. O jej znaczeniu piszemy na naszych stronach: https://parafiapraga.dominikanie.pl/

3) Od przyszłej niedzieli będziemy zbierać kartki z imionami zmarłych (wypominki), za których odprawimy Mszę św. w dniu 2 listopada (17.00) oraz w pierwsze niedziele miesiąca z w ciągu całego roku. Kartki będą wyłożone na stoliku w nawie głównej kościoła.

4) Klub Polski w Pradze zaprasza na swoje spotkanie w Domu Mniejszości Narodowych (Praha 2, Vocelova 3). Odbędzie ono 20 października 2017 o godzinie 18. W programie wieczoru: występ zespołu ukraińskiego Ignis , Duo Marolja, zespól Džerelo słowackiej Limbory, artystów rusińskich oraz naszych członków: Anny Nachman, Aleksandry Dąbrowy, Kazimierza Towarnickiego oraz chóru Klubu Polskiego.