Jak co roku, w całej Republice Czeskiej na początku czerwca odbędzie się Noc kościołów.

9 czerwca będzie można poznać w niezwykły sposób kościoły różnych chrześcijańskich wyznań. To okazja, żeby zajrzeć do tych świątyń, które bywają przeważnie zamknięte. To także możliwość poznania ukrytych na co dzień zakamarków. A wreszcie szansa na piękną modlitwę czy dobry koncert.
Noc w naszym kościele zacznie się wcześnie: nieszporami o 17.40. O 18.30 msza święta. O 20 koncert, o 21 wykład o naszym kościele.
A poza tym można zajrzeć do historycznej biblioteki pełnej starych ksiąg, popatrzeć na wnętrze kościoła z niezwykłej perspektywy i lepiej poznać nasz barokowy refektarz. Będzie to też sposobność, by dowiedzieć się czegoś o trwającej przebudowie klasztoru.

Dokładny program Nocy kościołów w całym kraju można znaleźć na specjalnej stronie.