1) Po Mszy św. serdecznie zapraszamy na “kawę parafialną”. Nasze spotkanie odbędzie się w “sali z fortepianem”.

2) W najbliższą środę zaczyna się Wielki Post. Msza św. w języku polskim w Środę Popielcową będzie odprawiona o godz. 17.00.
Zachęcamy do zapoznania się z orędziem papieża Franciszka na Wielki Post 2017.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta, bez pokarmów mięsnych).

3) W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zostanie ono odprawione w kaplicy na pierwszym piętrze (chór zimowy). Wejście przez furtę lub obok zakrystii.

4) W piątki Wielkiego Postu, bezpośrednio po zakończeniu drogi krzyżowej, zapraszamy na spotkania o duchowości chrześcijańskiej. Nie będą to spotkania modlitewne, ale krótkie (40-50 minut) wprowadzenia do sposobów modlitwy. Celem tych wieczorów będzie wskazanie łatwo dostępnych źródeł owocnej, prostej i głębokiej medytacji. Wskazówek będziemy szukać przede wszystkim u Ojców Kościoła.

5) Rekolekcjach wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 31 marca-2 kwietnia. Poprowadzi je o. Maciej Soszyński, dominikanin, duszpasterz rodzin z Poznania.

6) W czasie zbiorki na relikwiarz tydzień temu zebraliśmy 5495 koron i 47 złotych. Ponadto inni ofiarodawcy przekazali nam 3040 koron. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.
Osoby, które chciałyby dołączyć się do tej zbiórki prosimy o złożenie ofiar w kopertach. Dla tych osób także będziemy mieli pamiątkowe obrazki, prosimy o zgłoszenie się po nie w zakrystii.

7) W poniedziałek, 27 lutego o godz. 19.30 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zbiórka uczestników kursu przy furcie klasztornej.