Zaczyna się Adwent, czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia, czas prostowania życiowych ścieżek i pogłębiania więzi z Panem Jezusem. Życzmy sobie Bożych darów i owoców Jego działania w naszym życiu.

Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-18 grudnia. Poprowadzi je o. Tomasz Gaj, dominikanin z Warszawy.

Oto nasze ogłoszenia:
1) W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie z dominikańskimi świętymi. Tym razem będzie to opowieść o dwojgu świętych z Ameryki Południowej: Róży z Limy i Marcinie de Porres. Spotykamy się jak zwykle o 19.00 przed furtą.

2) We wtorki i piątki Adwentu zapraszamy na godzinę 7 roraty, w języku czeskim. Stare pieśni wspaniale opowiadają o Zwiastowaniu i oczekiwaniu na Mesjasza,a śpiewając je wyrażamy jedność z tymi, którzy nimi modlili się przed nami.

3) Za tydzień w niedzielę 4 grudnia po Mszy św. będzie “kawa parafialna”. Towarzyszył jej będzie skromny kiermasz książek starych i nowych. Tego dnia będzie można nabyć opłatki bożonarodzeniowe.

4) Zapraszamy na tradycyjne Mikołajki, które odbędą się się 11 grudnia o godz. 15.00. W programie spotkania będzie przedstawienie cieszyńskiego teatru “Bajka” pt Arka Noego, będzie też świąteczne majsterkowanie i wizyta św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby  wziąć udział w Mikołajkach prosimy o kontakt na mail [email protected]