1) Po Mszy św., serdecznie zapraszamy na “spacer parafialny”, tym razem pod nazwą “Wyszehrad, czyli praski Père Lachaise”. Tradycyjnie naszym przewodnikiem będzie Pan Włodzimierz Krajewski. W programie zwiedzanie całego kompleksu zabytkowego na Wyszehradzie, z wejściem do kościoła św. Piotra i Pawła (opłata za wstęp 50 kc) i zwiedzeniem cmentarza. Nasz spacer rozpocznie się ok. pół godziny po Mszy św., a więc ok. 13.30 (zbiórka na stacji metra Vyšehrad, od strony Centrum Kongresowego).

2) W piątki zapraszamy na Wieczory u dominikanów. Najbliższe spotkanie będzie opowieścią o św. Jacku – pierwszym polskim dominikaninie, a także o jego polskich braciach, dawniej i dziś. Spotykamy się przed furtą o 19.00.

3) W następną niedzielę będziemy obchodzić święto Patrona naszej parafii, św. Jana Pawła. Tego dnia głównym celebransem Mszy św. będzie ks. dr Mariusz Kuźniar, dyrektor sekcji katechetycznej Komisji Episkopatu Czech.

4) Za tydzień, w niedzielę 16 października, odbędzie się pierwsze spotkanie Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi ruchu Światło-Życie (znanego jako Oaza). Na spotkanie po Mszy św. zapraszamy małżeństwa z naszej parafii. Przez pierwszy etap przeprowadzi Państwa para małżeńska, która będzie do nas przyjeżdżać z Polski.
Na temat założeń i celów Domowego Kościoła można przeczytać ruchu oazowego.

5) Chcielibyśmy, aby liturgię Mszy św. współtworzyło jak najwięcej osób. W związku z tym prosimy o kontakt osoby, które chciałyby czytać w czasie Mszy św.