1) W maju udało się na przeżyć trzy duże wydarzenia (jubileusz, Karolki, Pierwsza Komunia św.). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ich organizacji. Jeszcze raz mogliśmy przekonać się, że możemy na siebie liczyć i w piękny sposób przeżywać wspólnotę.
2) Proszono nas o przekazanie informacji: “Środowisko praskie Skautów Europy zachęca dzieci w wieku od 9 lat do wstąpienia do harcerstwa do tworzącej się polskiej drużyny. Zapraszamy również starszą młodzież oraz rodziców na spotkanie informacyjne w dniu 12 czerwca po Mszy Świętej, na którym zaprezentujemy krótki film.”
3) Za tydzień 12 czerwca po Mszy św. będzie “kawa parafialna” i wspomniane wyżej spotkanie informacyjne o skautach.
4) Za dwa tygodnie, 19 czerwca, odbędzie się kolejny spacer parafialny. Tym razem będzie to spacer po Hradczanach i zwiedzanie okolicznych kościołów: bazyliki Wniebowzięcia NMP na Strahovie, kościoła Matki Bożej od Aniołów (kapucyni) i kościoła św. J. Nepomucena (garnizonowy).
5) W dniu 19 czerwca grupa dzieci z naszej parafii będzie obchodzić swoją rocznicę Pierwszej Komunii św.