1) Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski zapraszamy na uroczystą mszę świętą, która zostanie odprawiona dzisiaj, w niedzielę 10 kwietnia, o godz. 16.00 w Bazylice św. Jerzego na Praskim Zamku. Mszę św. będzie celebrować o. Kardynał Dominik Duka OP, a homilię wygłosi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki (abp poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski). Msza św. będzie sprawowana w języku polskim.
Oprawę muzyczną zapewnia męski zespół śpiewaczy Jerycho z Polski. Zabrzmią średniowieczne śpiewy polskie i czeskie. Po mszy św. odbędzie się krótki koncert.
Mszę św. organizuje Ambasada RP i Instytut Polski w Pradze, a nasza parafia zapewnia udział służby liturgicznej.
Oczywiście, o godz. 12.00 będzie odprawiona parafialna Msza św. w kościele św. Idziego.

2) Proszono nas też o przekazanie zaproszenia na spotkanie ze wspólnotą PUSTELNIA.PL z Polski. Odbędzie się ono również w niedzielę 10.4. w parafii św. Fabiana i św. Sebastiana przy ul. Libockiej 41/5 (Praha 6). Spotkanie odbędzie się po Mszy o 8.30 w centrum Malejov.

3) W piątek zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wiara i życie”. Temat spotkania: „Hildegarda z Bingen, benedyktynka, poetka, kompozytorka, prorokini.” Spotykamy się o 19.00 przy furcie.

4) Przypominamy o konkursie dla dzieci. Prace plastyczne na temat “Wielkie rzeczy nam Pan uczynił” prosimy składać do 1 maja 2016 roku.

5) W następną niedzielę, 17 kwietnia, po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed “Karolkami”, naszym świętem parafialnym.