W lipcu tego roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Już od kilku miesięcy organizatorzy wyjazdów na to spotkanie zwracają się do nas z prośbą o pomoc. Grupa osób z Japonii prosiła o nocleg w drodze powrotnej z krakowskiego spotkania. Młodzi ludzie z Argentyny pytali o możliwość celebrowania Mszy św. w naszym kościele. Wspólnota młodych z Kanady prosiła o pomoc w znalezieniu anglojęzycznego przewodnika. Najtrudniejszym zadaniem było znalezienie noclegu dla 50-osobowej grupy młodych ludzi z Sudanu. Dzięki zaangażowaniu naszych parafian udało się nam znaleźć miejsce w jednej z międzynarodowych szkół w Pradze.

Młodzież z naszej parafii pojedzie do Krakowa z o. Błażejem. Czescy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pojadą do Krakowa przez Gniezno, by tam spotkać się z polską młodzieżą i pogłębić znajomość historii chrześcijaństwa w Polsce.